Grupa I

Zamierzenia

W wiejskiej zagrodzie

Poznamy zwierzęta z wiejskiego podwórka. Prawidłowo je nazwiemy. Będziemy naśladować odgłosy tych zwierząt. Dowiemy się co nam dają zwierzęta z wiejskiego podwórka. Posegregujemy zwierzęta zgodnie z ich rodzajem. Nazwiemy zwierzęta w poszczególnych rodzinach, np. kura, kogut, kurczątko. Będziemy rozwiązywać zagadki słowne o zwierzętach. Ułożymy pocięte obrazki przedstawiające zwierzęta w całość i prawidłowo nazwiemy zwierzęta. Przyporządkujemy odpowiednie pożywienie poszczególnym zwierzętom. Nauczymy się piosenki „Dziwne rozmowy”.

 

Jestem samodzielny

Będziemy rozpoznawać swoje pantofle wśród innych i samodzielnie je zakładać na prawidłowe nogi. Nauczymy się samodzielnie zapinać guziki. Znajdziemy różnice i podobieństwa między bluzkami oraz połączymy je w pary. Posegregujemy guziki według wielkości i ilości dziurek. Przeliczymy je. Rozwiążemy zagadki słowne dotyczące przyborów toaletowych. W zabawie „Czarodziejski worek” rozpoznamy przybory toaletowe poprzez dotyk, nazwiemy przedmiot i określimy do czego służy. Przypomnimy sobie piosenkę „Kotek łapki myje”. W zabawie logopedycznej „Lustereczka” będziemy usprawniać swoje części mowy; język, wargi. Porozmawiamy o tym jak powinna wyglądać zabawa jedną zabawką i dlaczego nie należy wyrywać sobie zabawek.

 

W świecie figur

Będziemy oglądać i poznawać wzrokowo i przez dotyk poszczególne figury geometryczne; koło, kwadrat, trójkąt. Poszukamy w sali przedmiotów w kształcie koła. Nauczymy się tradycyjnej ludowej zabawy „Kółko graniaste”. Będziemy układać rytmy graficzne z figur geometrycznych. Połączymy figury z odpowiednimi otworami w układance. Stworzymy różne kompozycje z figur geometrycznych.