Grupa II

Zamierzenia

Poznajmy się

 Podczas zabaw integracyjnych takich jak: „Imiona”, „Powitanie”, „Zgadnij, o kim opowiadam?”, „Kto Cię woła”, poznamy imiona koleżanek i kolegów uczęszczających do naszej grupy. Poznamy i utrwalimy zasady korzystania z kącików zabaw, oraz innych pomieszczeń przedszkola. Nauczymy się tańców integracyjnych „Labada”, oraz „Podajmy sobie rączki”. Podczas wyjść do ogrodu przedszkolnego rozpoznawać i naśladować będziemy odgłosy z otoczenia. Nauczymy się piosenki „Marsz dzieci”, będziemy wytupywać i wyklaskiwać jej rytm.

 

Dbamy o naszą Ziemię

Rozmawiać będziemy przy tablicy tematycznej nt. sposobów dbania o przyrodę: segregacja śmieci, oszczędzanie wody,…Oglądać i wąchać będziemy próbki wody z kałuży, kranu i pojemnika na sali. Określimy cechy wody z pojemnika. Wykonamy makiety filtru do wody, w których przefiltrujemy wodę z kałuży. Metodą collage stworzymy pracę plastyczną pt.: Brudna rzeka”. Po wysłuchaniu opowiadania H. Bechlerowej „Jedna srebrna kropla”, przeprowadzimy doświadczenie dotyczące różnych stanów skupienia wody. Nauczymy się piosenki „Mamo, tato wolę wodę”. Klasyfikować będziemy przedmioty (puszki, butelki, torebka foliowa, uschnięte kwiaty, papierki od cukierków…) na podstawie wiersza S. Karaszewskiego;

 

Ulubione bajki, baśnie i bajeczki

 Rozmawiać będziemy na temat naszych ulubionych baśni i bajek. Wysłuchamy najbardziej znane baśnie takie jak: „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka” obrazowane ilustracjami lub sylwetami. Poznamy i bawić się będziemy do treści piosenki: „My jesteśmy krasnoludki”. Odgrywać będziemy wybrane sceny i odgadywać tytuły baśni, z których pochodzą. Dopasujemy postacie z baśni z charakterystycznymi dla nich atrybutami. Podczas zabaw z wykorzystaniem „Małego teatrzyku”, przybierać i odgrywać będziemy role ze znanych baśni.