Celem projektu jest wypracowanie zestawu narzędzi, tutoriali, modułów szkoleniowych i przykładów dobrych praktyk, które będą wspierały rozwój przedsiębiorczości i innowacji społecznych w wykorzystaniu dziedzictwa kulturowego jako wkładu w tworzenie nowych miejsc pracy, wzrost gospodarczy i spójność społeczną.
Wspomniane zasoby będą dostępne dla kadry trenerów dorosłych zajmujących się dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym.
Cele projektu
- ułatwienie porównawczego uczenia się grup docelowych w oparciu o zidentyfikowane potrzeby na temat zachowania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, zielonej gospodarki, zmian klimatycznych, przedsiębiorstw społecznych i kulturalnych;
- rozwijanie cyfrowej wiedzy, umiejętności i nastawienia grup docelowych w celu ułatwienia im pracy z osobami w niekorzystnej sytuacji.
- stworzenie nowej ścieżki szkoleniowej, oparte na wykorzystaniu ICT i interakcji z dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym.
- umożliwienie naszym trenerom zdobycia nowych umiejętności i kompetencji oraz wykorzystanie ich do przygotowania i szkolenia grup osób dorosłych znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w naszej lokalnej społeczności.
- poszerzenie poczucie przynależności do wspólnoty europejskiej wśród naszych pracowników i wolontariuszy, a także wśród uczestników szkoleń w krajach partnerskich.
Uczestnicy
W naszym projekcie biorą udział dwie grupy uczestników:
- Trenerzy, profesjonaliści z każdej organizacji partnerskiej, którzy przyczynią się do zaprojektowania i stworzenia „otwartych zasobów edukacyjnych”,
- Dorośli w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej.
Partnerzy
- Associazione del Tempo Scelto (Włochy)
- Pro Art & Co (Wielka Brytania)
- Asociatia InitiativaCetatenilorSeniori (Rumunia)
- Genclerle Avrupa Dernegi (Turcja)