Zamierzenia grupa 1

Zamierzenia

Owoce z sadu

Zorganizujemy na sali kącik przyrodniczy, w którym zgromadzimy owoce pochodzące z sadu – jabłka, gruszki, śliwki. Po wysłuchaniu piosenki wg słów B. Podolskiej „A ja wiem”, odgadywać będziemy nazwy owoców za pomocą dotyku, a następnie smaku. Ulepimy „Jabłuszka” z masy solnej. Nauczymy się na pamięć wierszyka „Wpadła gruszka”.

Na straganie

Zgromadzimy w kąciku przyrody różne warzywa. Podczas zabawy: „Zgadnij, co jest w worku?”, rozpoznawać będziemy ich nazwy za pomocą dotyku.. Wysłuchamy wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie” inscenizowany warzywami z kącika przyrody. Łączyć będziemy w całość warzywa pokrojone na dwie lub trzy części. Nauczymy się piosenki „Cebulka i buraczek”. Będziemy stemplować przekrojonym ziemniakiem.

Idzie Pani Jesień

Obserwować będziemy zmiany zachodzące w przyrodzie. W kąciku przyrody zgromadzimy „skarby jesieni” – liście, kasztany, żołędzie,… i z ich wykorzystaniem zorganizujemy zabawy „Co jest w worku”, czy „Korale Pani Jesieni”. Nauczymy się piosenki „Ola i liście”. Stemplując na kartkach pomalowane farbą liście stworzymy prace plastyczne: „Jesienne bukiety”.

Kolczasty jeżyk

Oglądać będziemy albumy przyrodnicze, w których szczególną uwagę zwrócimy na jeża i jego charakterystyczny wygląd. W oparciu o wierszyk H. Zdzitowieckiej pt. „Jeż”, poznamy fakty związane z życiem naszych „kolczastych przyjaciół”. Śpiewać będziemy piosenkę „Kolczasty jeż”. Nauczymy się wierszyka J. Brzechwy pt. „Jeż”, a z wykorzystaniem plasteliny i zapałek wykonamy własne jeżyki.