Zamierzenia grupa 1

Zamierzenia

Podstawowym zadaniem na najbliższy miesiąc będzie wspomaganie procesu adaptacji dzieci do nowego środowiska poprzez stworzenie przyjaznej i życzliwej atmosfery, a także zaproponowanie dzieciom ciekawych zabaw w sali i w ogrodzie:

  • Będziemy się poznawać z nowymi kolegami, koleżankami i całym personelem przedszkola.
  • Będziemy uczyć się zgodnej zabawy i odkładania zabawek na swoje miejsce. Przy tej okazji dzieci zapoznają się z sygnałem muzycznym, który będzie dzieci zapraszał do sprzątania.
  • Poprzez udział w różnych zabawach będziemy poznawać i zapamiętywać imiona swoich koleżanek i kolegów.
  • Będziemy uczyć się piosenek: np. „Dwa malutkie misie”, „Pajacyk”, „Kotek Puszek”. Piosenki będziemy śpiewać przy akompaniamencie gitary i pianina, a także przy nich zabawimy się i zatańczymy.
  • Będziemy uczyć się piosenek: np. „Dwa malutkie misie”, „Pajacyk”, „Kotek Puszek”. Piosenki będziemy śpiewać przy akompaniamencie gitary i pianina, a także przy nich zabawimy się i zatańczymy.

 

Podczas całego dnia  będziemy korzystać z toalet i umywalek. Dzieci będą systematycznie wdrażane i zapoznawane z kolejnością czynności wykonywanych w łazience. Podczas wizyt w łazience będzie towarzyszył kot czyścioszek, bohater piosenki pt. „Kot jest czysty”.

 

Będziemy oglądać ilustracje przedstawiające łazienkę, nazwiemy sprzęty, które     się w niej znajdują i opowiemy do czego służą. Nauczymy się samodzielnie myć ręce z przestrzeganiem kolejnych etapów.

Nauczymy się zabawy paluszkowej „Rodzinka”. Będziemy rozpoznawać dźwięki pochodzące z najbliższego otoczenia i  zgadywać co je wydaje.

 

Będziemy badać owoce za pomocą wielu zmysłów. Spróbujemy je uporządkować według rodzaju (jabłka, gruszki, śliwki) a także  je policzyć. Nauczymy się wiersza „Wpadła gruszka”. Będziemy układać sylwety owoców z części (3,4,5). zapoznamy się z piosenką „Ola i liście”. W kąciku przyrody zgromadzimy ciekawe liście, kasztany, żołędzie. Będziemy ćwiczyć aparat artykulacyjny podczas zabaw dźwiękonaśladowczych.

 

W różnych porach dnia dzieci będą słuchały bajek, baśni i opowiadań.