Zamierzenia grupa 1

Zamierzenia

  • Na łące ( temat przeniesiony z poprzedniego miesiąca)

Będziemy poznawać i nazywać owady, które możemy spotkać na łące i w ogrodzie. Poznamy pszczoły, mrówki, motyle, dżdżownice, pająki, biedronki. Dowiemy się co jedzą, czym się odżywiają, w jaki sposób się poruszają i dlaczego są pożyteczne. Odszukamy niektóre z nich w ogrodzie, by lepiej je poznać. Posłuchamy wiersza Jana Brzechwy pt. „Żuk”, którego nauczymy się i będziemy przedstawiać w formie teatrzyku. Opowiadanie Doroty Gellner pt. „Witaj dżdżownico” zachęci nas do oceny zachowania bohaterów.Wykonamy prace plastyczne: będziemy lepić dżdżownice z plasteliny, malować farbami motyle. Podczas zabaw ruchowych będziemy naśladować ruchy owadów, np. taniec motyli, ruchy dżdżownicy, praca i lot pszczół z kwiatka na kwiatek.

 

  • Bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach

Posłuchamy bajki „Przygoda z małpką”. Będziemy rozmawiać na temat bezpiecznego zachowania, oraz o tym, co zrobić kiedy potrzebujemy pomocy. Dowiemy się, do kogo należy się zwrócić z prośbą o pomoc w kłopotliwych sytuacjach. Przygoda Czerwonego Kapturka uświadomi nam co może się wydarzyć, kiedy nie przestrzegamy poleceń rodziców. Będziemy układać historyjkę obrazkową z 3 elementów.

 

  • Pożegnania nadszedł czas- bo już lato woła nas

Weźmiemy udział w uroczystości pożegnania starszaków. Nauczymy się piosenki „Wakacje przedszkolaków”. Porozmawiamy o wakacyjnych planach, o tym gdzie wyjedziemy i co będziemy tam robić. Weźmiemy udział w zabawie dydaktycznej „Pakujemy walizkę na wakacje” Będziemy się bawić śpiewając piosenkę „Dwa pociągi” nauczymy się wiersza „Wesoła kąpiel”