Zamierzenia grupa 1

Zamierzenia

Rozpoznajemy kolory i nazywamy je

Podczas różnorodnych zabaw, takich jak na przykład: „Budowanie wieży”, „Rób to, co czerwona chusteczka”, „Czary z farbami”, „Pokaż coś …”, rozpoznawać będziemy kolory i utrwalimy sobie ich nazwy. Wykorzystując kółeczka z kolorowego papieru, będziemy bawić się do muzyki, uzupełniać rysunek, dobierać ilustracje do odpowiedniego kółeczka. Poznamy „Wierszyk o kolorach”, oraz piosenkę „Kolorowe kredki”.

Dbamy o zdrowie

Po zapoznaniu się z wierszykiem J. Brzechwy pt. „Natka – Szczerbatka”, rozmawiać będziemy o konieczności dbania o zęby. Obejrzymy inscenizację do wierszyka W. Chotomskiej „Kino w łazience”. Odgadywać będziemy nazwy przyborów toaletowych po dotyku. Nauczymy się piosenki „Szczotka, pasta”

Dzień Babci i Dziadka

Po wysłuchaniu wiersza M. Terlikowskiej „Nasza babcia”, opowiadać będziemy o swoich ukochanych babuniach. Nauczymy się „Piosenki dla babci”, oraz zabawy do rymowanki „Siała baba mak”. Wykonamy wspaniałe laurki – upominki, które wręczymy swoim Babuniom i Dziadkom. Nagramy wcześniej przygotowane: wierszyk, piosenkę i taniec dla Babć i Dziadków, które będą mogli obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.