Zamierzenia grupa 1

Zamierzenia

LATO, LATO…..CO TY NA TO?

Poznamy nowych kolegów i koleżanki , pokażemy im nasze przedszkole i ogród. Będziemy się wspólnie bawić respektując panujący w naszym przedszkolu Kodeks Przedszkolaka. Nauczymy się piosenki „Rozmowa z latem”, posłuchamy opowiadania „Lato, co ty na to?” Zastanowimy się: gdzie mieszka lato?, co lato nosi w koszyku?, gdzie lato lubi się przechadzać? Gdzie lato śpi?, co lubi lato? ( na podstawie poznanych utworów i obserwacji własnych). Przyglądniemy się reprodukcji obrazu C. Moneta „Łodzie” ”- porozmawiamy na temat: co można  dostrzec na obrazie:  jaką porę roku przedstawia obraz? po czym można to poznać?, jakimi kolorami namalowana jest woda?, jakich kolorów użył malarz do namalowania nieba?,  co widać na obrazku blisko? co widać daleko?  co widać w odbiciu w wodzie? . Sami namalujemy letni pejzaż przy pomocy pasteli olejnych.

WAKACYJNE WĘDRÓWKI PSZCZÓŁKI MAI

Poznamy bohaterkę opowiadań  W. Bonsels –   Pszczółkę Maję posłuchamy fragmentu opowiadania „Ucieczka Mai z rodzinnego miasta” ilustrowanego sylwetami. Posmakujemy miodu, dowiemy się jak powstaje. Ułożymy historyjkę obrazkową  przedstawiającą powstawanie miodu. Dowiemy się dokąd poleciała pszczółka w czasie wakacji i jakie spotkały ją przygody. Z papieroplastyki wykonamy pszczółkę. Będziemy rozwiązywać zagadki słowne – poznamy wygląd nazwy i smak letnich owoców, które można znaleźć w lesie ( poziomki, jagody, maliny). Nauczymy się piosenki oraz pląsu do piosenki „Jagódki”. W czasie relaksu będziemy słuchać opowiadania „Na jagody” .

Drogowe ABC

Rozwiążemy zagadki związane z pierwszą pomocą. Obejrzymy ilustracje przedstawiające osoby oraz pojazdy służb udzielających pomoc (policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe). Po wysłuchaniu piosenki „Numery alarmowe” nauczymy się je wybierać. W zabawach dydaktycznych i ruchowych utrwalimy specjalny numer alarmowy – 112.Podczas scenek sytuacyjnych dowiemy się, jak postępować podczas wzywania pomocy dla osoby poszkodowanej. W zabawach dydaktycznych utrwalimy zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Uzgodnimy wspólnie, które przedmioty używane podczas jazdy na rowerze, rolkach czy hulajnodze, są niezbędne tak, by odbywała się ona bezpiecznie.