Zamierzenia grupa 2

Zamierzenia

Nasze zmysły

Poznamy wiersz „Zmysły” J.Wybieralskiej, rozwiążemy zagadki słowne – dowiemy się ile człowiek ma zmysłów i jak dzięki nim funkcjonuje. Pomogą nam w tym różne zabawy np.”Balonowe zagadki”, „Dźwiękowe jajka niespodzianki”, „Woreczki zapachowe”, „Skarpety do pary”, „Różne smaki”. Zrobimy prace plastyczną „Sensoryczne koło”. Nauczymy się piosenki pt.”Pięć zmysłów mam” i „Kto zjadł ciasteczka ?”.W zabawie z lusterkami przyglądniemy się naszym oczom. Dowiemy się jak należy dbać o oczy. Zrobimy „Gimnastykę oczu”. Będziemy ćwiczyć spostrzegawczość i koordynacje wzrokowo-ruchową.

Piłka Oli

Wysłuchamy wiersza pt.„Jaś w przedszkolu” B. Formy. Porozmawiamy na temat zabawek, podpiszemy je .Przypomnimy sobie piosenkę pt.”Piłka Oli”  Pobawimy się piłeczkami i chustą animacyjną. Poznamy wiersz D.Gellner „Nasza piłka”. Wykonamy kolorowe piłki według swojego pomysłu. Będziemy  rozpoznawać zabawki po dotyku ,określać ich fakturę. Wysłuchamy opowiadania pt.”O Wojtusiu, który nie dbał porządek”. Pobawimy sie figurami geometrycznymi ,ułożymy różne obrazki, utrwalimy nazwy figur użytych do kompozycji. W zabawie z klockami będziemy uważnie słuchać i reagować na polecenia słowne np. przynieś klocek w kolorze czerwonym)

Rodzina razem się trzyma

Rozwiążemy zagadki U.Kamińskiej w zabawie ,,Kto należy do naszej rodziny?”. Kształtować będziemy świadomość schematu ciała w zabawie ,,Rodzinka lubi rytmy” według Metody Rozwijającej Weroniki Scherborn. Nauczymy się piosenki ,,Rodzina kłębków” sł. I muz. M.Z.Tomaszewskiej. Narysujemy portrety naszych rodziców. Ćwiczyć będziemy koncentrację uwagi oraz logiczne myślenie w zabawie z kodowaniem ,,Moja rodzina”. Przygotujemy prezenty dla rodziców, nauczymy się układu tanecznego  z literkami oraz piosenki ,,Kocham mamę i tatę”.

Jestem kulturalny

Poznamy opowiadanie M.Mazana ,,Zygmuś Swinuś i obiad”. Na podstawie opowiadania porozmawiamy o akceptacji. Utrwalimy zasady kulturalnego zachowania przy stole w zabawie ,,Zapamiętaj, to ważne”. Poznamy wiersz A.Nożyńskiej-Demianiuk ,,Na torcie świeczki”. Rozmawiać będziemy na temat marzeń.  Kształtować będziemy życzliwość w stosunku do kolegów i koleżanek uczestnicząc w zabawie ,,Dzielimy się miłym gestem”.