Ogłoszenia

Konkurs „Poznaj Kraków” – pytanie 1

KONKURS   „POZNAJ KRAKÓW” – grupa I i II

 

Pytanie 1

Na rynku głównym stoi wieża, która jest jedyną pozostałością po budynku krakowskiego ratusza, który od średniowiecza do XIX w. był siedzibą władz miejskich naszego miasta.

Proszę wybrać się na Rynek Główny , odszukać Wieżę ratuszową i zobaczyć  jakie zwierzęta pilnują wejścia i ile ich jest?

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem konkursu, wycieczkę należy udokumentować zdjęciem.

 

ODPOWIEDZI NALEŻY ZGŁASZAĆ DO DNIA 31 października  2019 r.

 Opracowanie: Iwona Sauczek

 

 

KONKURS   „POZNAJ KRAKÓW” – grupa III i IV

 Pytanie 1

Na rynku głównym stoją Sukiennice, w przejściu środkowym od strony zachodniej  (od strony Wieży ratuszowej), przy wejściu stoją dwie podwójne kolumny, na których dookoła znajdują się wyrzeźbione popiersia. Po lewej kobiece , a po prawej męskie. Wyobrażają one przedstawicieli stanów szlacheckiego i mieszczańskiego.

Proszę je odszukać i policzyć ile jest kobiet, a ile jest popiersi  mężczyzn na odszukanych kolumnach?

 

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem konkursu, wycieczkę należy udokumentować zdjęciem.

ODPOWIEDZI NALEŻY ZGŁASZAĆ DO DNIA 31 października  2019 r.

 Opracowanie : Iwona Sauczek

Konkurs „Poznaj Kraków”

VI EDYCJA KONKURSU

„ POZNAJ KRAKÓW”

 

CELEM KONKURSU JEST WSPÓLNE, RODZINNE

POZNAWANIE KRAKOWA

Podanie prawidłowej odpowiedzi będzie wymagało, by rodzice wspólnie z dzieckiem wybrali się na wycieczkę i udokumentowali to zdjęciem.

 

Regulamin konkursu

  1. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich dzieci i będzie trwał do maja.
  2. Pytania będą w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci młodszych -( I i II grupa) , oraz dla starszych  -( III i IV grupa )

lub jedno zadanie dla wszystkich grup wiekowych.

  1. Od października do maja na tablicy  i na stronie internetowej przedszkola ukaże się pytanie wraz z terminem wykonania.
  2. Po wykonaniu zadania należy zgłosić to nauczycielowi w swojej grupie i udokumentować zdjęciem z wycieczki. Zdjęcie można zamieścić na facebooku przedszkola lub pokazać zdjęcie wykonane telefonem komórkowym.
  3. Nagrody: za każde wykonane i udokumentowane zadanie dziecko dostaje jeden element z układanki. Kto ułoży całą układankę i wykona wszystkie zadania – dodatkowe nagrody.
  4. Jeżeli ktoś raz w ciągu całego konkursu nie zdąży wykonać zadania, to będzie miał dodatkową szansę na zdobycie brakującego elementu w miesiącu maju. Wtedy też wraz z ostatnim pytaniem konkursowym ukaże się dodatkowe pytanie, które pozwoli dziecku ułożyć całość układanki.

 

Pierwsze zadanie już wkrótce !!!!!!!