Ogłoszenia

LIVE Kraków w legendach

Zaproszenie na wirtualną opowieść o historii Krakowa na podstawie legend. Opowieść o tym jak król Krak założył miasto, jak pewien szewczyk zwyciężył ze smokiem, skąd się wzięły krakowskie gołębie i o pewnym czarowniku,, który uciekł na księżyc.

https://www.facebook.com/events/2961265750598234/

Czytanie na drugie śniadanie

Z myślą o najmłodszych przygotowano serię czytanek pod nazwą „Czytanie na drugie śniadanie”, które publikowane są od poniedziałku do piątku na profilu Facebook Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Codziennie o 9.30 znani autorzy i autorki czytają swoją książkę – wśród nich Michał Rusinek, Joanna Olech, Grzegorz Kasdepke, Małgorzata Swędrowska, Maciej Wojtyszko czy Agnieszka Taborska.

To ciekawe rozwiązanie na zajęcie maluchów (tych młodszych i starszych), choć na chwilkę, gdy wszyscy spędzamy czas w domach. Czytanki są starannie dobrane i zróżnicowane, skierowane do dzieci w różnym wieku.

Link do profilu Krakowa Miasta Literatury UNESCO: https://www.facebook.com/KrakowMiastoLiteraturyUNESCO/

Link do wszystkich dotychczasowych czytanek: https://www.youtube.com/playlist?list=PLq_blACKj_-zQbBxcGURJ98IC5y-ZC_hM

Akademia Przedszkolaka

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód” w ramach Akademii Przedszkolaka zamieszcza filmy instruktarzowe i ciekawe zagadnienia dotyczące zarówno wychowania fizycznego jaki i odżywiania, wad postawy, rozwoju motorycznego dzieci.

http://www.mos-zachod.pl/cwiczenia-domowe-1-2/

Zapraszamy

List do Rodziców

Drodzy Rodzice dzieci z naszego przedszkola,

Zawieszenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych w przedszkolach postawiło przed nami nowe zadania. Stało się to niejako „z zaskoczenia” i dlatego cała nasza społeczność: dzieci, rodzice i nauczyciele musiała z marszu wejść w nową rolę.

Zawsze proces wychowania i kształcenia prowadzili nauczyciele z rodzicami, jednakże obecna sytuacja zmieniła jego organizację i sprawiła, że realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego musi być prowadzona w warunkach edukacji w domu rodzinnym, co zmieniło proporcje udziału rodziców i nauczycieli w procesie nauczania, przydzielając rodzicom zdecydowanie więcej obowiązków.

Czas gdy dziecko nie chodzi do przedszkola można wykorzystać na czynności samoobsługowe, w których z powodu pośpiechu, dzieci są zazwyczaj wyręczane, a samoobsługa nie tylko czyni dzieci bardziej samodzielnymi, ale też stymuluje ich ogólny rozwój. Warto zachęcać dzieci do udziału w utrzymywania porządku w swoich zabawkach ( pokoju ) nakrywania do stołu czy przygotowywania wraz z rodzicami prostych posiłków. Pobyt w domu daje możliwość częstszych rozmów z dziećmi na różnorodne tematy, a tym samym tłumaczenia im otaczających nas zjawisk i wzbogacanie ich słownictwa. Ważne jest także systematyczne czytanie dzieciom i z dziećmi. Inne zajęcia o charakterze edukacyjnym to mi. in. zabawy przy wspólnym stole: gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe. Dobrym uzupełnieniem są edukacyjne programy telewizyjne czy rozmaite tworzone specjalnie dla dzieci strony internetowe.

Nauczycielki naszego przedszkola w każdy poniedziałek zaproponują Państwu zadania do realizacji z dziećmi w ciągu tygodnia. Częstotliwość i tempo wykonywania tych zadań należy dostosować do aktualnych możliwości dziecka, podążajmy za dzieckiem, wspierajmy go i absolutnie nie krytykujmy. Mamo, Tato ! pamiętajcie każde dziecko chce sprostać waszym oczekiwaniom i wykona zadanie w miarę swoich możliwości w danym momencie. Proponowane przez nauczycielki ćwiczenia wesprą rozwój Państwa dzieci, jeśli będą przeprowadzane systematycznie, cierpliwie i w atmosferze akceptacji.

Zawsze mogą Państwo liczyć na pomoc nauczycielek i wsparcie w nowej dla Was roli nauczyciela. Zapraszamy do kontaktu mailowego na adresy poszczególnych grup:zadaniagrupa1@gmail.com, zadaniagrupa2@gmail.com,zadaniagrupa3@gmail.com ,zadaniagrupa4@gmail.com, czekamy na uwagi, propozycje czy podzielenie się doświadczeniami. Na pewno otrzymają Państwo szybką i wyczerpującą odpowiedź.

Ja również zachęcam Państwa do kontaktu na adres mailowy naszego przedszkola: przedszkole90@o2.pl Życzę Państwu zdrowia, sukcesów i satysfakcji z pełnienia roli edukatora Waszych dzieci oraz szybkiego spotkania w naszym przedszkolu.

Bożena Mąsior

Wykonane zadania

Wszystkie przysłane zdjęcia, z wykonanymi przez dzieci zadaniami można obejrzeć w naszej Galerii zdjęć , w zakładkach: 1 grupa – wykonane zadania, 2 grupa – wykonane zadania, 3 grupa wykonane zadania, 4 grupa – wykonane zadania.

Serdecznie zapraszamy naszych wychowanków do rozwiązywania kolejnych ćwiczeń i przysyłania ich w formacie JPEG na adresy mailowe podane przez wychowawczynie odpowiednich grup.