Ogłoszenia

Spotkanie na temat „Dojrzałości szkolnej”

Ważne

Zmiana terminu spotkania ze względu na chorobę prowadzącej. Nowy termin: 29.10.21

Serdecznie zapraszamy Rodziców dzieci pięcio i sześcioletnich na spotkanie z Panią psycholog – Renatą Kalą-Piwowarczyk na temat „Dojrzałości szkolnej„, które odbędzie się w czwartek 21.10. 2021 r. o godz. 16:30

Badania logopedyczne

W dniach 15. 10. (piątek) i 21. 10. (czwartek) logopeda z PPP-1 – Pani Jadwiga Pajor będzie prowadzić w naszym przedszkolu badania sondażowe logopedyczne. 

KONKURS „POZNAJ KRAKÓW” – Pytanie 1

Grupa I i II

Autorem odlanej z brązu rzeźby Smoka Wawelskiego jest krakowski artysta Bronisław Chromy. Sześciometrowa rzeźba została osadzona na dużym głazie. Większość turystów i krakowian patrząc na smoka widzi tylko jedna głowę, ale jest ich więcej. Ale ile…..?  Oto jest pytanie.

Proszę wybrać się na wycieczkę pod smoczą jamę i policzyć smocze głowy.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem konkursu, wycieczkę należy udokumentować zdjęciem.

ODPOWIEDZI NALEŻY ZGŁASZAĆ DO DNIA 31.10. 2021 r.

Grupa III i IV

 Zapraszamy na spacer plantami, by odszuka figurę Matki Bożej Łaskawej. Znajduje się ona na kolumnie u wylotu ulicy Jagiellońskiej. Figura ta ma niesamowitą historię.

Została ona ufundowana przez matkę żołnierza Sokołowskiego, który został uznany za zmarłego w trakcie wojny z Moskalami i pochowany w mogile grupowej na cmentarzu kościoła Mariackiego. W nocy udało mu się wygrzebać  dzięki Matce Boskiej Łaskawej i jasnej smudze, która mu podobno pokazała wyjście. Sokołowski wkrótce zginął, ale zdążył we śnie nawiedzić swoją matkę i polecić jej postawienie w Krakowie figury Matki Boskiej łaskawej, co też uczyniła.  Wykonał ją  w 1771 roku  kamieniarz Jan Krzyżanowski i została  uroczyście ustawiona na szczycie głównej bramy w murze otaczającym cmentarz wokół kościoła Mariackiego.  Po likwidacji cmentarza została zakupiona przez O.O kapucynów . Podczas okupacji Niemcom postument przeszkadzał w dojazdach do budynków zamienionych na koszary. W 1941 roku okupanci zdjęli ją sprzed klasztoru    O.O Kapucynów i przenieśli ją w obecne miejsce niedaleko Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Proszę odszukać figurę Matki Bożej Łaskawej i powiedzieć co Madonna trzyma  w dłoniach?

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem konkursu, wycieczkę należy udokumentować zdjęciem.

ODPOWIEDZI NALEŻY ZGŁASZAĆ DO DNIA 31.10. 2021 r.

Opracowanie i pomysł :Iwona Sauczek

KONKURS„POZNAJ KRAKÓW”

CELEM KONKURSU JEST WSPÓLNE, RODZINNE POZNAWANIE KRAKOWA

Podanie prawidłowej odpowiedzi będzie wymagało, by rodzice wspólnie z dzieckiem wybrali się na wycieczkę i udokumentowali to zdjęciem.

Regulamin konkursu

  1. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich dzieci.
  2. Pytania będą w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci młodszych i starszych grup wiekowych, lub jedno pytanie wspólne dla wszystkich dzieci.
  3. Od października  na tablicy  i na stronie internetowej przedszkola ukaże się pytanie wraz z terminem wykonania.
  4. Po wykonaniu zadania proszę przesłać zdjęcie z wycieczki wraz z  odpowiedzią  na podane zadanie i przesłać na maila swojej grupy lub ewentualnie można zamieścić na facebooku naszego przedszkola: Przedszkole Św.  Mikołaja
  5. Nagrody: za każde wykonane i udokumentowane zadanie dziecko dostaje jeden element z układanki. Kto ułoży całą układankę i wykona wszystkie zadania  – dodatkowe nagrody.
  6. Jeżeli ktoś raz w ciągu całego konkursu nie zdąży wykonać zadania, to będzie miał dodatkową szansę na zdobycie brakującego elementu pod koniec konkursu. Wtedy też wraz z ostatnim pytaniem konkursowym ukaże się dodatkowe pytanie, które pozwoli dziecku ułożyć całość układanki.

Pierwsze zadanie już wkrótce !!!!!!

Pierwsze zadanie już 1 października !!!!!!!

Filmy z występami

Linki do filmów z występami dzieci znajdą Państwo na naszej stronie, w zakładce Kącik muzyczny