Zamierzenia

Dzień babci i dziadka

Z okazji zbliżającego się święta wspólnie z dziećmi z całego przedszkola przygotujemy przedstawienie na które zaprosimy nasze babcie i dziadków. Będą mogli posłuchać naszego śpiewu i zobaczyć jak ładnie tańczymy. Przygotujemy dla naszych szacownych gości prezenty – niespodzianki.

 

Zimowy świat

Słuchanie opowiadania M. Czerakowskiej pt. „W lesie biało”, które opowie dzieciom jak zajączek poznawał śnieg. Będziemy obserwować zimę z oknem, patrzeć na padający śnieg, a potem będziemy się bawić przedstawiając ruchem płatki śniegowe ( ilustracja muzyki ruchem). Zbadamy jak śnieg zamieni się w wodę.

Namalujemy  zimowy świat farbami i pędzelkami, a potem pokażemy nasze prace na wystawce.  Będziemy rozmawiać o tym co można robić na śniegu i ze śniegu. Nauczymy się piosenki o zimie pt. „Tak się zachmurzyło”, a także będziemy słuchać innych piosenek o tematyce zimowej.

 

Zimowe igraszki

Poznamy uroki zabaw na śniegu, spróbujemy ulepić bałwana, pobawimy się śnieżkami, będziemy robić ślady na śniegu.

Uprzątniemy ze śniegu karmnik i będziemy codziennie dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół. Będziemy nazywać ptaki, które odwiedzają  nasz karmnik i bawią się w naszym ogrodzie.

Nauczymy się wiersza pt. „Ptaki zimą” i będziemy się bawić w zabawy ilustrujące zachowania ptaków

 

Karnawał w przedszkolu

Nauczymy się piosenki pt. „Bal baloników”- poznamy jej słowa i melodię. Podczas zabawy dydaktycznej utrwalimy nazwy poznanych kolorów( niebieski, czerwony, żółty i zielony), oraz nauczymy się rozpoznawać i nazywać nowe: pomarańczowy, różowy, fioletowy.

Wykonamy kolorowy kotylion, w którym będziemy się bawić na balu karnawałowym w przedszkolu.